Perşembe, Şubat 21, 2019
Anasayfa > Yazarlık

Yazarlık

Yazarımız Olun

Tarih Kültür Sanat,  web sitemizde, yazıları yayınlanmak üzere, öncelikle tarih, kültür, sanat, edebiyat ve gezi alanlarında bilgili ve kabiliyetli yazarları aramızda görmek istiyoruz. Yazılar öncelikle tarihkultursanat.com web sitemizde, ileride yayınlamayı düşündüğümüz elektronik ve basılı dergimizde yayınlanacaktır. Yazıların sayısından daha  çok kalitesine önem vereceğimizden dolayı, yazılarda bazı şartlara uyulması yazının denetim ve yayınlanma süresini kısaltacaktır. Dergimizde iki aşamalı yazar kabulü yapılmaktadır. Öncelikle buraya tıklayarak  yazarlık başvuru formunu bize göndermelisiniz. Ön başvurunuz onaylandığı taktirde başvurunuzu tamamlamanız için formda gönderdiğiniz maile, başvuru ve yayınlama hakkında talimatlar gönderilecektir. Bu talimatları tamamlamanızın ardından yazarlığınız aktif hale getirilecek ve yazılarınız yayınlanmaya başlayacaktır. Ön başvuru yanıt süresi ortalama 24 saattir ve olumlu veya olumsuz olarak kesin dönüş yapılmaktadır. Bu nedenle formu gönderdikten sonraki 24 saat boyunca mail kutunuzu düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz.

Ön başvuruyu geçmeniz durumunda aşağıdaki bilgileri sizden isteyeceğiz:

  1. 1. Açık kimlik bilgileri (Gerçek isim, doğum tarihi, doğum yeri)
  2. 2. Kendinizi, eğitim ve meslek bilgilerini anlatacağınız kısa bir özgeçmiş ve hakkınızda yazısı.
  3. 3. Kendinize ait, önden çekilmiş, yüzünüzün net belli olduğu fotoğraf
  4. 4. Yayınlanmasını istediğiniz ilk yazı. Bu yazı 1500 kelimeyi aşmayacak şekilde Türkçe dil ve imla kurallarına uygun MS Word (.doc, .docx, .rtf) dosyası şeklinde olmalıdır. Yazılar “Times New Roman” yazı tipi ve 12 punto büyüklüğünde yazılmalıdır. Yazılar denetimden geçmekle birlikte bu kurallara uymanız bizim işimizi de kolaylaştıracak ve yayınlanma sürecini hızlandıracaktır. Yazınızda kullanacağınız görseller telif haklarını ihlal etmemelidir. İzinsiz ve sahibi belirsiz görseller kullanılmayacak olup bu görseller yerine ekibimiz tarafından yazı içeriğine uygun görseller belirlenebilecektir.(Yazıların siyasi boyutunun olmaması, belli bir grubu veya topluluğa hakaret – kin bulundurmayan yazılar olmalıdır.)
  5. 5. Gönderdiğiniz yazılar – internet de dahil olmak üzere –  daha önce hiçbir basılı veya dijital ortamda yayınlanmamış olması gerekmektedir.
  6. 6. Web sitemizde yayınlanacak yazılar için kapak görseli. (Bu görsel boyutu 800 piksel x 500 piksel veya katları ölçüsünde olmalıdır.)
  7. 7. Akademik makaleler için kullanılan kaynaklar, hakem heyetimiz tarafından denetlenecek olup, bu kaynakların ulaşılabilir olması  onaylama ve yayın süresini kısaltacaktır.
  8. 8. Gönderdiğiniz yazı dosyasının altına: “Gönderdiğim yazı bana aittir, yazımın web sitenizde yayınlanmasını istiyorum, göndermiş olduğum yazının tüm sorumlulukları bana aittir, yazımı Tarih Kültür Sanat web sitesi, e-dergisi ve basılı dergisinde ismimi belirterek yayınlayabilirsiniz.” ibaresinin bulunması gerekmektedir.
  9. 9. Web sitemiz veya ileride çıkacak olan dergimiz herhangi bir ticari kazanç sağlamadığı için herhangi bir telif ödemesi yapamamaktadır. Yazarlarımızın bunu bilmesi ve böyle bir talepte bulunmaması rica olunur. Ancak ticari kazanç sağlayan bir web sitesi veya dergi haline geldiğinde kazanç durumuna göre telif ödemeleri yapılacaktır.
  10. 10. Bu konular dışında yazarlık hakkında akınıza takılan konuları ve / veya önerilerinizi info@tarihkultursanat.com mail adresinden veya iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

 

Bu bilgilerin elimize ulaşıp, denetlemesi bittikten sonra yazılar öncelikle web sitemizde ileride de online ve basılı olarak yayınlayacağımız dergimizde yayınlanacaktır. Gönderilen yazıların yayınlanma garantisi yoktur ve yazılar yayınlansın veya yayınlanmasın iade edilmeyecektir. Yazarlık ön başvurusu için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazarlık Başvurusu »